Jak pozbyć się chrapania męża, gdy nie daje spać?

 

Małżeństwo to piękna instytucja, opierająca się na miłości, poszanowaniu oraz zaufaniu. Występuje jednak pewien problem, który dotyczy prawie każdego małżeństwa i nie chodzi tutaj bynajmniej o kryzys wieku średniego czy też zdradę. Udowodnione naukowo jest, że mężczyzna po ukończeniu 40 roku życia (lub wcześniej) zaczyna chrapać. Wpływ mają na to drgające części gardła, czyli języczek oraz podniebienie miękkie, ulegają one drganiu na skutek wdychania oraz wydychania powietrza. Pierwsze pytanie, które rodzi się w głowie każdej kobiety to “Jak się pozbyć chrapania?”, które nieoczekiwanie zagościło w waszym domu.


Nawigacja:

Jak pozbędę się chrapania męża?

Warto wypróbować kilka sprawdzonych sposobów w walce z tą przykrą i uciążliwą dolegliwością. Przede wszystkim mąż czy też partner musi zmienić styl życia, chodzi głównie o to, aby spędzać więcej czasu na wolnym powietrzu, więcej się ruszać, a nawet zacząć uprawiać jakiś sport. Dobrą motywacją może być czynne uczestnictwo partnerki w tych zajęciach. Jak pozbyć się chrapania? Zmienić dietę na lekkostrawną, całkowicie wyeliminować z jadłospisu ciężkie, pieczone potrawy, dania na wynos, czekoladę oraz napoje gazowane. Ta zmiana przyniesie nie tylko korzyści w walce z chrapaniem, ale również ogólnym samopoczuciem.


Co jest dobre na chrapanie, podpowiadają osoby po kuracji.

Na pierwszym miejscu stawiają oni rzucenie nałogów. Także palacze papierosów muszą się z nimi pożegnać, a osoby, które lubią wypić lampkę wina czy inne trunki, powinny z nich zrezygnować i zacząć obserwację czy nastąpi poprawa. Nieprawidłowa drożność nosa również ma wpływ na chrapanie. Jak się pozbyć tej dolegliwości odpowiada zaprzyjaźniona lekarka, która radzi, aby zakupić w aptece spray, który wprawdzie nie zlikwiduje problemu całkowicie, ale może pomóc w jego skutkach ubocznych.

Męczące chrapanie. Jak się pozbyć, gdy mąż nie chce dać się namówić, aby iść do lekarza?

Dostępne są również opaski, które zakładane na twarz, zapobiegają chrapaniu. Nie zapominajmy, że chrapanie to nie tylko problem osoby, która słyszy charakterystyczne dźwięki wydawane przez osobą chrapiącą. Problem ten jest szczególnie uciążliwy dla mężczyzn. Niestety wraz z pojawieniem się chrapania, nie sypia on już tak dobrze. Budzi się zmęczony, nawet po teoretycznie dobrze przespanej nocy. Występują u niego silne bóle głowy, rozdrażnienie, a nawet apatia. W niektórych przypadkach występuje tak zwany bezdech, który zagraża życiu i zdrowiu, wtedy jedyną szansą jest wizyta u laryngologa, który zaleci jak przestać chrapać.

Jak przestać chrapać przy pomocy laserowej operacji?

Laserowe leczenie chrapania z roku na rok staje się metodą coraz bardziej popularną, gdyż jest bezbolesne oraz bezkrwawe. Niestety, nie każdy może się jej poddać, gdyż leczy jedynie lekkie przyczyny chrapania. Dla osób z bardziej rozwiniętym problemem zalecane będzie chirurgiczne leczenie chrapania. Polega na wykonaniu niewielkiej plastyki i “poprawieniu” języczka oraz gardła.

Podsumowując

Jak widać, istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się chrapania, rozpoczynając od tych, które najłatwiej wprowadzić w życie, które są nieinwazyjne, a skończywszy na interwencji chirurgicznej. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Źródła:
  1. Kozuszek, R. “Uciążliwe chrapanie. Sposoby na przestrzeganie ciszy nocnej w łóżku.” Poradnik Gospodarski 01 (2013).
  2. CHAZAN, RYSZARDA, et al. “Obturacyjny Bezdech P Obturacyjny Bezdech Podczas Snu–podstawy odczas Snu–podstawy rozpoznawania.”

Dodaj komentarz