Krople na chrapanie i inne dostępne alternatywy

 

Chrapanie jest bardzo uciążliwe dla osób zmuszonych do dzielenia przestrzeni z osobą chrapiącą na czas nocy. Ktoś, kto chrapie – automatycznie w takich sytuacjach staje się wrogiem publicznym numer jeden. W nocy, gdy nie możemy się wyspać, wzrasta w nas poziom agresji. Wiedzą na ten temat bardzo dobrze małżeństwa śpiące w jednym łóżku, a także rodzeństwo dzielące jeden pokój w mieszkaniu rodziców lub współlokatorzy jednego pokoju w akademiku lub internacie lub na stancji. Chrapanie potrafi popsuć relacje między ludźmi na tyle silnie, że potem nie ma już czego naprawiać! Oczywiście, istnieją liczne leki na chrapanie, ale nie w każdym przypadku sprawdzą się one na tyle, na ile się tego od nich oczekuje.


Nawigacja:

Krople przeciw chrapaniu

Oprócz nowoczesnych rozwiązań technicznych, można także zwrócić uwagę na te bardziej tradycyjne. Mamy na myśli między innymi krople do nosa na chrapanie. Kupić można je w licznych aptekach i sklepach internetowych. Już niewielka ilość preparatu, wprowadzana do nosa metodą dokładnie taką samą, jak wprowadza się standardowe krople do nosa, pozwala na gruntowne przeczyszczenie zatok. Dzięki temu w czasie snu śpiący swobodnie oddycha, nie dochodzi do zatkania układu oddechowego i nie wydobywają się nieprzyjemne dźwięki pracy traktora.

Tanie krople na chrapanie są bardzo wydajne. Jedna buteleczka wystarcza na bardzo długo. Jeśli dużo podróżujemy i często śpimy w przypadkowych miejscach, warto je zabierać ze sobą do podróżnej torby lub saszetki.

Warto zwrócić też uwagę na klips na chrapanie!

Ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich borykających się z problemem uporczywego chrapania może okazać się klips na chrapanie. To jedna z alternatywnych metod walki z chrapaniem. Na Zachodzie znana jest już od dłuższego czasu i w ocenie stosujących zbiera same superlatywy. Polecany klips przeciw chrapaniu to nic innego, jak okrężna forma, którą umieszcza się w okolicy niczym kolczyk. Sprawia, że wyspać może się i osoba na co dzień chrapiąca, jak i otoczenie dotychczas przez nią cierpiące.

Maska na chrapanie, kiedy nic innego nie pomaga.

Na uporczywe chrapanie oraz bezdech jakiś czas temu została opracowana maska na chrapanie. Poleca się ją zwłaszcza osobom otyłym, mającym problem z utrzymaniem regularnego oddechu nawet w czasie snu. Maska jest absolutnie bezpieczna w zastosowaniu. Wykonana została z lekkiego neoprenu. Praktyczna maska przeciw chrapaniu zakładana jest tak, by przytrzymywać drgającą w czasie snu brodę. Jest to produkt niezwykle elastyczny.

Maska już przy pierwszym zastosowaniu dostosowuje się do kształtu głowy użytkownika. Poziom zapinających rzepów można dodatkowo modyfikować, dzięki czemu osiąga się komfort oraz wygodę, w czasie snu właściwie nie czujemy obecności maski na naszej twarzy. W okolicy przeznaczonej na podtrzymywanie brody zastosowano miękkie podszycie. Dzięki temu maskę utrzymuje się na twarzy przy zachowaniu pełni komfortu. Sen nareszcie jest pełny, głęboki i przyjemny. Dzięki systemowi podtrzymującemu brodę śpiący może swobodnie oddychać przez nos. Maska jest lekka i estetycznie zaprojektowana.

Źródła:
  1. Cofta, Szczepan. “Zespół obturacyjnego bezdechu śródsennego–współczesne poglądy na diagnostykę i terapię.”
  2. Łapińska, Iwona, Lidia Zawadzka-Głos, and Witold Maciej Iciek. “Clinical analysis of patients undergoing surgical treatment of the tonsils.” Nowa Pediatria (2016).

Dodaj komentarz